sNd team

sNd-team
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Правила на форумот

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 3
Join date : 2009-07-07
Age : 24
Location : Kumanovo

Правила на форумот Empty
PostSubject: Правила на форумот   Правила на форумот I_icon_minitimeTue Jul 07, 2009 2:59 pm

Сите оние кои ќе го посетат forum-от треба да ги почитуваат следниве правила :
- Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот на www.snd-team.forumotion.com
- Spam, flood, непотребно натрупување на постови (освен во делот на форумот каде што тоа е дозволено - SPAM area)
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Инцирање на теми и постови кои се надвор од темата, доколку тоа се случи истите ќе бидат преместени/изменети/избришани
- Cодржина со која се нарушуваат авторски права како и xxx содржина (илегален софтвер, линкови за нелегален download, кракови, key генератори, порнографија и сл.)
- Пред да отворите нова тема разгледајте малку по претходните страни да не е веќе отворена таква тема. Одвојте си малку време за да го запознаете подобро форумот. Можеби ќе налетате на постари и многу интересни теми кои чекаат на вашите постови и мислења.
- Секој член треба да има свој аватар.
Back to top Go down
View user profile http://www.snd-team.forumotion.com
 
Правила на форумот
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
sNd team :: Добредојдовте :: Добредојдовте-
Jump to: